توضیحات کامل :

پاورپوینت کیفرخواست چیست

 

پاورپوینت کیفرخواست چیست شامل 19 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

تعریف

در تعریف کیفرخواست می توان گفت حکم محکومیتی است که از دادسرا و توسط دادستان انجام می شود

پس از پایان تحقیقات، بازپرس آخرین دفاع متهم را استماع کرده و با اعلام ختم تحقیقات و اظهار عقیده خود پرونده را نزد دادستان ارسال می‌کند. عقیده بازپرس در هر حال یکی از موارد زیر است.

•        عمل متهم متضمن جرمی نبوده و یا اصولن جرمی واقع نشده است.

•          عمل متهم جرم بوده و قرار مجرمیت صادر می نماید. دادستان ظرف ۵ روز پرونده را ملاحظه و نظر خود را اعلام می نماید.

در صورت نخست قرار منع یا موقوفی تعقیب متهم صادر و در صورت موافقت با مورد دوم کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه صالحه ارسال می شود.

در واقع کیفرخواست هنگامی صادر می شودکه تحقیقات انجام شده و دلایل جمع آوری گردیده است و بعد از صدور قرار مجرمیت و توسط دادستان یا جانشین او صادر می شود و با صدور کیفرخواست کار رسیدگی در دادسرا تمام می شود و از آن به بعد رسیدگی در دادگاه آغاز می گردد، هرچند کیفرخواست حکایت از احراز جرم برای دادسرا دارد ولی در عین حال دلیل مجرمیت متهم نیست متهم وقتی مجرم شناخته می شود که دادگاه او را محکوم کند.

  و ...

 

فهرست مطالب

تعریف

مندرجات کیفرخواست

اثر کیفرخواست

دادسرای عمومی و انقلاب

اعتراض به تصمیمات دادسرا

مزایای طرح شکایت توسط وکلای استیناف گر

پایان

 

عنوان : کیفرخواست چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 19

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

کیفرخواست چیست